Slide
Szukasz adwokata ? Zapraszamy tutaj

Prawo cywilne

To dziedzina prawa, z którą mamy styczność każdego dnia. Niezależnie od tego, czym się zajmujemy, prawo cywilne reguluje praktycznie każdą dziedzinę naszego życia. Przy podejmowaniu ważnych decyzji życiowych, takich jak np. kupno mieszkania, budowa domu, zawarcie umowy czy sporządzenie testamentu, pomocą może służyć Ci adwokat. Uprzednie sprawdzenie przez adwokata treści np. umowy kredytowej pozwoli Ci na uniknięcie podpisania dokumentu z niekorzystnymi klauzulami, które w przyszłości mogłyby prowadzić do problemów ze spłatą zadłużenia bądź do wypowiedzenia umowy kredytowej.

Prawo cywilne to nie tylko stosunki majątkowe. To także stosunki rodzinne, które w pewnych sytuacjach wymagają wsparcia przez wykwalifikowanego pomocnika. Adwokat, reprezentując Cię w postępowaniach rodzinnych przed sądem, zapewni Ci właściwą ochronę Twoich interesów, służąc radą i pomocą. W wielu przypadkach od prawidłowo udzielonej pomocy prawnej może zależeć sytuacja życiowa nasza i osób nam najbliższych.

W sprawach majątkowych i niemajątkowych związanych z rodziną, bardzo pomocna staje się mediacja, która pozwala rozwiązać zaistniałe między Wami spory w atmosferze rozmowy i zrozumienia Waszych potrzeb. W mediacji pomoże Ci adwokat jako Twój pełnomocnik. Pamiętaj także, że adwokat może być mediatorem.