Slide
Szukasz adwokata ? Zapraszamy tutaj

Pomoc prawna przy rozwodzie

Pomoc prawna adwokata jest w sprawie o rozwód niezbędna ze względu na poważne konsekwencje orzeczenia rozwodu w życiu osobistym i rodzinnym (chodzi m.in. o możliwość ponownego zawarcia małżeństwa, opiekę nad dziećmi), oraz ze względu na konsekwencje majątkowe rozwodu związane z ustaniem wspólności majątkowej małżeńskiej i zobowiązaniami alimentacyjnymi.

  1. Adwokat może Cię reprezentować przed sądem w sprawie o rozwód z orzekaniem o wyłącznej winie drugiego małżonka za rozkład pożycia małżeńskiego, jak również bez orzekania o winie.
  2. Adwokat, w ramach reprezentacji przed sądem, pomoże wywalczyć należną wysokość alimentów na rzecz małoletnich dzieci.
  3. Adwokat może pomóc w zasądzeniu na Twoją rzecz alimentów od drugiego małżonka, jeżeli Twoja sytuacja materialna znacznie się pogorszyła na skutek rozwodu.
  4. Adwokat doradzi w ustaleniu kontaktów z małoletnimi dziećmi oraz pomoże przygotować pozasądowe porozumienie rodzicielskie w zakresie kontaktów i opieki nad dziećmi.

Sprawy rozwodowe, o alimenty, kontakty z małoletnimi dziećmi, opieką nad nimi mogą stać się przedmiotem ugody zawartej przed mediatorem jeszcze przed rozpoczęciem postępowania sądowego albo w toku postępowania sądowego. Podczas mediacji możesz skorzystać z pomocy adwokata jako swojego pełnomocnika. Możesz także wybrać mediatora, przed którym zawrzesz ugodę. Mediatorem może być adwokat.