Slide 1
Slide 2
Slide 3
previous arrow
next arrow
Slide
Szukasz adwokata ? Zapraszamy tutaj

Wspomnienia o Ś.P. adw. S.Moczybrodzkim

moczybroczki stanislawW dniu 27 czerwca 2022 r. odszedł od nas nasz Drogi Kolega adw. Stanisław Moczybrodzki.  Dla środowiska naszej Izby jest to wielka strata. Osoba Mecenasa Stanisława Moczybrodzkiego była i pozostanie bliska nam wszystkim. Wśród członków naszej Izby praktycznie nie ma nikogo, kto nie miałby przyjemności i zaszczytu znać Go i obcować z Nim.

Szkolił aplikantów, działał bardzo aktywnie w samorządzie adwokackim, prowadził liczne sprawy będąc z nami po tej samej lub po przeciwnej stronie.

Zapamiętamy Go jako człowieka uśmiechniętego, odważnego i życzliwego ludziom. Adwokata pełnego pasji i niekwestionowanych umiejętności zawodowych.

Łączymy się w bólu z jego Najbliższymi – żoną, córką, a naszą Koleżanką Hanią Andraszek, wnukami i zięciem. Czujemy się także jego Rodziną Adwokacką.

Staszku będzie nam Ciebie bardzo brakować, odpoczywaj w pokoju.

Ś.P. Adw. Stanisław Moczybrodzki – krótki rys z życia zawodowego.

Adw. Stanisław Moczybrodzki w latach 1972-1980 pracował w Prokuraturze.

W latach 1980-1986 był radcą prawnym.

Od 1986 r. wykonywał zawód adwokata z tym, że do 1992 r. jako członek Zespołu Adwokackiego, a następnie w kancelarii indywidualnej i w spółce cywilnej z córką Hanną Andraszek.

Był bardzo zaangażowany w działalność samorządu adwokackiego.

Przez blisko dwadzieścia lat był członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej pełniąc w niej odpowiedzialne funkcje sekretarza, skarbnika, rzecznika dyscyplinarnego, a także przez dwie kadencje Wicedziekana Rady Adwokackiej.

Przez dwie ostatnie kadencje tj. do 2020 r. pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Izby Adwokackiej w Siedlcach.

Od 2007 r. aż do swej śmierci prowadził zajęcia z aplikantami adwokackimi wykładając prawo karne materialne.

Wychował jako patron wielu aplikantów adwokackich.

Znakomity adwokat, sumienny, odpowiedzialny, przykładający wielką wagę do zasad etyki adwokackiej.

W środowisku prawniczym był ceniony za swą kulturę osobistą, koleżeńskość, lojalność i uczynność, wiedzę fachową i doświadczenie zawodowe i życiowe.

Wielką sympatią zyskiwał także dzięki swym zainteresowaniom sportowym.

Przez wiele lat czynnie uczestniczył w zawodach sportowych prawników, jako bramkarz drużyny miejscowych prawników w piłce nożnej halowej.

W 2007 r. został przez Naczelną Radę Adwokacką uhonorowany odznaczeniem „Adwokatura Zasłużonym”.

/ Adw. Janusz Steć/