Slide 1
Slide 2
Slide 3
previous arrow
next arrow
Slide
Samorząd
Informacje dla adwokatów
Informacje dla aplikantów

baner aplikant3

Archiwum

Relacja z Konkursu Krasomówczego dla Aplikantów Adwokackich

W dniu 10 maja 2023 r. w siedzibie ORA w Siedlcach odbył się etap izbowy Konkursu Krasomówczego dla Aplikantów Adwokackich. Uczestniczyli w nim 

Czytaj więcej...

Ślubowanie nowych adwokatów Izby Siedleckiej

W dniu 6 marca 2023 r. Izbie Adwokackiej w Siedlcach przybyło 3 nowych adwokatów, którzy w dniach 10-13 maja 2022 r. zdali egzamin adwokacki.

Czytaj więcej...

Komunikat dot. Balu Karnawałowego

Uprzejmie informujemy, że w dniu 4 lutego 2023 r. w “Restauracji Hotelu “Janusz” przy ul. Pustej w Siedlcach odbędzie się Karnawałowy Bal Prawnika i Lekarza. Bal jest wspólną inicjatywą środowisk prawniczego i lekarskiego, które dokonały jego reaktywacji w 2019 roku.

Zgłoszenia przyjmowane będą przez biuro Okręgowej Rady Adwokackiej do 20 stycznia 2023 r. - tel. kontaktowy 505 378 264, ewentualnie w formie mailowej. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika z dopiskiem “bal” i przesłać je na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Uchwała nr 37/2022

Okręgowa Rada Adwokacka w Siedlcach wyraża głęboki żal i smutek z powodu śmierci Ewy Kochańskiej Komornik Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Łukowie, zamordowanej podczas pelnienia obowiązków zawodowych, we własnej kancelarii komorniczej.

Na ręce Rodziny oraz Koleżanek i Kolegów z samorządu komorniczego w imieniu wszystkich Adwokatów Izby Adwokackiej w Siedlcach składamy wyrazy współczucia, łącząc się w bólu z powodu tej niewyobrażalnej tragedii.

Okręgowa Rada Adwokacka w Siedlcach potępia każdą formę przemocy w przestrzeni publicznej.

Czytaj więcej...

W sprawie stawek adwokackich

Informacje i podjęte działania związane z projektem rozporządzenia Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie stawek adwokackich z wyboru i z urzędu.

https://www.adwokatura.pl/z-zycia-nra/stanowisko-ilipp-do-projektu-zmian-rozporzadzen-ms-w-sprawie-oplat-za-czynnosci-adwokackie-z-wyboru-i-urzedu/

https://www.adwokatura.pl/z-zycia-nra/pismo-prezesa-nra-do-ministerstwa-sprawiedliwosci-w-sprawie-projektu-rozporzadzenia-dot-stawek-adwokackich/

Wspomnienia o Ś.P. adw. S.Moczybrodzkim

W dniu 27 czerwca 2022 r. odszedł od nas nasz Drogi Kolega adw. Stanisław Moczybrodzki. Dla środowiska naszej Izby jest to wielka strata. Osoba Mecenasa Stanisława Moczybrodzkiego była i pozostanie bliska nam wszystkim. Wśród członków naszej Izby praktycznie nie ma nikogo, kto nie miałby przyjemności i zaszczytu znać Go i obcować z Nim.

Szkolił aplikantów, działał bardzo aktywnie w samorządzie adwokackim, prowadził liczne sprawy będąc z nami po tej samej lub po przeciwnej stronie.

Zapamiętamy Go jako człowieka uśmiechniętego, odważnego i życzliwego ludziom. Adwokata pełnego pasji i niekwestionowanych umiejętności zawodowych.

Czytaj więcej...